Leden 2015

Diář

31. ledna 2015 v 13:50 | anavi |  Od každého něco
Dostala jsem diář.Krásný,červený tvářící se jako kůže,kvalitní papír vonící jako nová knížka Smějící se,přehledně uspořádaný.Na každý den stránka rozdělená po hodinách,místo na telefoní čísla,adresy,maily.Plánovací kalendář,státní svátky,mapa,poštovní směrovací čísla,letecké vzdálenosti,časová pásma,tel.čísla na policii záchranku a hasiče snad do celého světa.Prostě vše na co si vzpomenete.
Co mně fakt zaujalo byl kalendář se jmény.Jména-svátky jsou v každém kalendáři,ale tady šli opravdu do hloubky a sestavili klenot,který obsahuje nejen jména jak je známe,ale i ta ,která nejsou běžná,nepoužívají se a přesto jsou v ČR povolena.
Takže své děti můžete pojmenovat opravdu originálně.Jsou tam jména inspirovaná biblí např:ABEL,IZAIÁŠ,IZÁK,LAZAR,NOE, dále proběhneme Velkomoravskou říší a na razíme na :BIVOJE,CHRUDOŠE,LEŠKA,MNATU,SÁMA. Můžete zabloudit i do Starého Řecka a Říma za jejich učenci a bohy:AFRODITA,PERIKLES,PLATON,SOKRAT,ARISTOTELES. Kdo chce zůstat ve střední Evropě může použít:BRUNHILDA,GERTRUDA,GUDRUN,INGEBORG,nebo se nechat inspirovat jmény znějícími jako jména pronců a princezen z pohádky:EUFÉMIE,EUFROZÍNA,HYACINT,VILIBALD,XAVER.
Pak je tam skupinka nezařaditelných jmen jako např:AGATON,DĚPOLD,FORTUNÁT JASOŃ a pozor můj největší favorit:HYPOLIT!!!! Jméno znějící jako něco co se prodává ve stavebninách Usmívající se.
Pravda,většuna rodičů pojmenuje své děti klasicky a bere ohled na to aby se jméno s příjmením moc netloukly.Ale jsou i vyjímky,znala jsem například Mercedes Novákovou,Hugo Zvonečka,Květoslava Krásu a Řehoře Záhoře.
Naštěstí je většina rodičů soudných a svým dětem se výběrem jména nemstí.

Znáte taky někoho s neobvyklým jménem? Napište.Díky.

Homo

27. ledna 2015 v 19:48 | anavi |  Od každého něco
Homo- člověk,homo sapiens-člověk moudrý.
No nevím ,o tom by se dalo dlouze diskutivat.Spíše by nám slušelo Homo foeda-člověk odporný.
Jsme asi to nejhorší co mohlo tuhle planetu potkat.Vždyt který jiný tvor zabíjí pro zábavu,ve jménu boha,víry,krále či z pouhé krutosti.Žádný!Iten největší draveca predátor ze zvířecí říšezabíjí z hladu v zájmu přežití. Ano,příroda umí být i krutá,ale ne záměrně.
A je to s námi čím dál tím horší,stačípustit televizi,otevřít novinynebo zapnout net.Mrtví se na vás valí ze všech stran.Tu se válčí o území,tu kvůli náboženství a jinde umírají lidé rukou fanatiků.Popřípadě se mezi sebou zabíjejí obyčejní lidé pro peníze,ze vzteku,žárlivosti,vypočítavosti.Taky vás může zajet sfetovanej šílenec nebo přepadne a zbije cigorka pro 1 cigaretu.
Pravda,ne všichni jsou takoví.Většina normálních lidí si žije své životy a stará se o sebe a své blízké.Prožívají své každodenní radosti a starosti a nějaké spory mocných je celkem nezajímají ,ovšem jen do té doby než to začne zasahovat do jejich životů.A v tu chvíli je všechno špatně.Opět to odnesou neviní a generálové,prezidenti a ostatní mocní sedí na svých teplých a chráněných místečkách,rozhodují o životech tisíců či milionů lidí a jsou nepostižitelní.
Představte si ,kdyby lidstvo všechnu energii a peníze co kdy vložilo do zbrojení a nesmyslných válek dalo do výzkumu pro prospěch všech.Lékařství,kosmický výzkum,výzkum energiia vůbec veškeré vědy,jak jsme mohli být daleko.Tahle planeta měla a snad ještě má potenciál uživit ty miliardy lidí co na ní žijí.Jen to chtělo místo válčení věnovat se tomu aby se na všech světadílech dalo v pohodě a v klidu žít,aby nebyly takové propastné rozdíly mezi vyspělými a rozvojovými zeměmi.Opatrovat jako oko v hlavě to dobré co nám příroda dala a pokusit se zúrodnit suché pouště,využívat nerostné bohatství s rozumem a ne to brát jako další záminku k bojům.
Já ví,můžete namítnout,že nebýt válek,moru a různých epidemií,tak se na zemi dávno nevejdeme,ale na druhou stranu peníze věnované vědě by nám zajistily obyvatelnou celou planetu plus přilehlý vesmír.Při dostatečné technické úrovni minimálně Měsíc a třeba Mars.To by nám i při dobrém zdraví a dlouhověkosti populace na pár tisíc let stačilo.
Vím,jsem fantasta a je to všechno jen utopie,ale bylo by to krásný.
Jenže ono se to nestane,za pár desítek,maximálně stovek let se stačíme zničit sami a Země si oddechne.
Atomovek máme dost na zničení nejen Země,ale i blízkého okolí,popřípadě nás vyhubí nějaká nemoc,nebo nás zničí zeměkoule sama:sopky,potopy a podobně,v záloze toho má příroda dost.
Taky nás může smést nějaký ten asteroid,kterých se ve vesmíru toulá dost a dost.Tato možnost není až tak nereálná.Právě v těchto dnech nás jeden takový "kamínek" minul.Proletěl ve vzdálenosti 1,2 milionů kilometrů,to je zhruba 3x vzdálenost k Měsíci.Na kosmické poměry to je vlastně o fous.Jeho velikost (asi 500 metrů v průměru) by stačila na to aby nás řádně pocucahala a případní přeživší by se mohli vrátit na stromy.
Takže si užívejme každého dne se svými blízkými a nehledejme zbytečné spory.Prostě budme rádi za každý klidný den.

Jiní to štěstí nemají.

Kafe do skla,Škola sebevědomé ženy a báby na odstřel.

21. ledna 2015 v 15:59 | anavi |  Od každého něco
Poslední dobou pozoruji,že jsem již opravdu asi stará baba.
Jak prohlásil můj kamarád,když se ptal do čeho chci kafe a při mé odpovědi že do skla "ježiš,fakt do skla? Ze skleniček pijou kafe jen důchodci" tím mně ujistil,že patřím do starého železaRozpačitý,omlouvá ho jen to ,že je o pár desítek let mladší Smějící se.
Dalšího ujištění se mi dostalo při návštěvě kamarádky staré jako já. Konstatovaly jsme,že naše pracovní kolektivy se skládají ze stejně starých ba i starších uhekaných osob.Jedna se nemůže hnout,protože si blokla záda,další se ozývá staré zranění kotníku a při změně atmosférického tlaku umíráme všechny neb naše hlavy hrozí vybouchnutím.
Myslela jsem,že je toto vyhrazeno jen ženským,ale jak jsem v práci zjistila,chlapi to mají stejné.
Jsou to totiž hrdinové a statečně chodí do práce se skříplým nervem,kýlou ba i zablokovanou páteří.Přece nebudou marodit,že?
Pak se jednoho dne diví,že ráno nevstanou z postele a marodí místo týdne 3 měsíce.
Zato rýma a kašel je vyřadí z pracovního procesu hned při prvních příznacích. Smějící seSmějící seSmějící se
Při cestě od kamarádky,zaujatá myšlenkami na churavé kolegyně jsem si všimla velikého letáku,který hlásal
PŘIHLASTE SE DO KURZU SEBEVĚDOMÉ ŽENY
říkám si,pane jo co všechno se dá v kurzech naučit a se zájmem jsem si přečetla co tento kurs nabízí.
Takže v mých necelých 50 se mohu za "malý" peníz necelých 7000 naučit : Jsem žena
Jsem matka
Jsem manželka
jsem člověk
Sakra,toho bych si asi nevšimla.Na čem všem se dá vydělat Překvapený. A protože kurs zrovna probíhal,nenápadně jsem nakoukla okny kdože je ochoten za toto platit.A vida,seděla tam směs různě starých,velmi dobře udržovaných žen.Asi se doma nudí,když manžel vydělává S vyplazeným jazykem.
Normální ženská toto nepotřebuje a jako každý jiný sebevědomí získává věkěm a zkušenostmi.Co mně rozhodilo ve 20 mně dnes už nechává chladnou.A kdo má opravdu velmi nízké sebevědomí a neumí se prosadit potřebuje spíš lékaře psychologa než kurs.
Koukám,jsem se nějak rozepsala,takže budu končit a schválně napište mi co si o podobných kursech a školách myslíte.
Tady přestává veškerá legrace.

17. ledna 2015 v 18:01 | anavi |  Od každého něco
Ano,tady už přestává veškerá sranda. Pro ty co to neví,tak jsem se v září přihlásila na Astronomický kurs.
Jaké jsem měla mylné představy,budeme se učit o hvězdách,koukat na oblohu,prostě pohoda.
Ale hned po pár lekcích mně došlo,že to až taková pohoda nebude. Bere se to pěkně od základů vznik sluneční soustavy,mlhoviny,hvězdokupy,galaxie přes astronomické jednotky,světelný rok,parsek až po gravitaci,elektromagnetismus a završené to je Keplerovými a Newtonovými zákony a jako třešnička na dortu takové báječnosti jako:prihelium,afelium excentricita,elogance a konjukce.
Takže mi nezbývá než po 30 letech oprášit středoškolskou matematiku a mozkové závity a zkusit to do té palice dostat,protože za měsíc píšeme velký test a kdo ho zvorá tak končí a to se mi tedy zrovna nechce.
Baví mně to ,všechno by celkem šlo,jen ta astrofyzika.........
Tak mně držte palce ,já jdu čučet do skript.
Salome

13. ledna 2015 v 19:26 | anavi |  Od každého něco
Znáte to určitě všichni.Někdy se vám nějaká písnička uhnízdí v hlavě a nemůžete se jí zbavit. Nepomáhá zpívat si jené písničky,narvat si sluchátka do uší a přehlušit jinou hudbou. Nic ,prostě nic. Mně už týden zní v uších Salome od Karla Kryla.moc hezká písnička,ostatně jako všechny od něj,ale už by to stačilo Smějící se. Nemáte někdo nějaký nápad jak se jí zbavit,popřípadě nahradit?

Pro ty co jí nezna jí : http://youtu.be/ScfRGVNgGQw

Bez internetu

12. ledna 2015 v 23:43 | anavi |  Témata týdne
Život bez internetu?
Pro někoho velký problém,někdo se bez něj obejde a k životu ho nepotřebuje.Většina z nás je připojená celý den na chytrém telefonu,doma na počítači.Rozhlédněte se někdy venku co lidi dělají když čekají na tramvaj,ve frontě u doktora. Většinou vytáhnou telefon a šup a už jsou na FB ,viberu,skype a krátějí si čas bavením se s někým.Někdo je vždy k dispozici.Pak přijdou domu zapnou pc a jedou dál.Kolikrát jsem si říkala by vlastně dělali doma ve volných chvílích nejsou zvyklí se zabavit sami,číst si,luštit křížovky,čučet třeba na televizi.Ne visí na netu. Já sama jsem taky tímto částečně postižená,ale dokážu se bez něj obejít(pravda ,po čase mi taky chybí). Prostě je to jako spousty jiných věcí "dobrý sluha,ale zlý pán".

Jen tak......

8. ledna 2015 v 22:46 | anavi |  Od každého něco
Byla jsem venčit naší psovou a protože je to už psí důchodkyně (12let) a zdravíčko není 100% když je ošklivo,mokro prostě fujtajblovo nosí obleček. A dnes pro změnu prší a fouká tak nás to neminulo. Vždycky jsem se oblečeným pejskům smála,ale zjistila jsem ,že je lepší oblíct než běhat ven půlku noci s učůranou čubou. Ono stačí,když se občas zadaří a když musí tak musí a vy lítáte ve 4 ráno v sněhové vánici v mrazu a hledáte místo na bobek.V tu chvíli si přeju mít rybičky. Ale na druhou stranu rybičky sice nevenčíte,ale nepomazlí se s vámi,nevítají vás když přijdete domu i když jste pryč třeba jen 10 minut,neválí se s vámi na gauči a nehřejí vám záda,prostě jsou takové nějaké studené. Prostě pes je pes Smějící se což mi jistě ostatní pejskaři rádi potvrdí. A mimochodem ta pláštěnka jí sluší,je to frajerka.


prijemné zjištění

8. ledna 2015 v 10:17 | anavi |  Od každého něco
Hurá ono sem jde psát i z mobilu. To je velmi milé, , kolikrát mě něco napadne námět na článek a než přijdu domu zapomenu to :-)

Tak a teď pokus s vložením fotky

Kůň v druhém patře?

6. ledna 2015 v 21:49 | anavi |  Od každého něco
Nevím kde bydlíte vy,ale já bydlím v docela obyčejném čtyřpatrovém činžáku. Nájemníci tvoří klasickou směs
mužů,žen,mladých,starých,dětí,psů,papoušků a rybiček.
Jsou partaje o kterých ani nevíte,že v domě žijí a když je jednou za rok potkáte,nevíte kam je zařadit.
Jsou tací,které potkáváte častěji,dáte řeč,pozdravíte a jdete dál.Pak je tu pár opravdu dobrých sousedů ze kterých se časem stanou kamarádi,přátelé. Poslední skupina je nejzajímavější,jsou to lidé podivíni,hluční,nepříjemní a okolí obtěžující.
V našem domě je to pán,který s úpornou pravidelností netrefí domů a bloumá po chodbách,dědula co nosí domů obsah popelnic,kočkymilující babča tahajíc na dvůr toulavým kočkám baštu a pak nábožně kouká jak jim chutná a rozpráví s nimi.
Prim ovšem hraje chlapík bydlící nad námi.je to takový houžvička kancelářský 150 na výšku a 50 kilo.Foukne větřík a letí.
Ovšem když je doma víme naprosto bezpečně kde v bytě se právě pohybuje.Nechápu jak může takový střízlík nadělat tolik hluku.
Sedíte si v klidu doma a najednou slyšítenad hlavou: prásknutí dveřmi-to přišel domu.
Dupy dupy dup hopsá po předsíni
Rány v kuchyni-dělá si jídlo
Rachot v koupelně-asi se sprchuje
pak by jeden řekl že už bude klid,že se usadí a bude relaxovat,ale ani omylem,šou začíná.
Rány dupání bouchání běhání po bytě sem a tam což vydrží následující 3 hodiny.
Zkoušela jsem si představit co asi dělá,ke zvukům přiřadit nějakou činnost a vyšlo mi z toho ,že má doma pravděpodobně koně(leda že by chodil doma v podpatkách) a volné chvíle si krátí hraním kuželek a driblováním medicimbálu o podlahu.
Kdo má nad sebou sousedy o kterých ani neví nedokáže si představit jak je to protivný a když v deset večer stichne myslíte si "fajn,unavil se a jde spát" CHYBA!!!!! Jen nabírá síly na nové kolo dostihů,takže o půlnoci uléhajíc k zaslouženému odpočinku jsem vytržena z usínání ránou která otřese okny.Náš milý soused začal uklízet luxovat a podobné báječnosti.
Tak vám nevím,jsem tak náročná na ticho nebo je to hyperaktivní magor?????
Uvažuji o vypolstrované,zvukotěsné místnosti,kam se uchýlím jakmile ten milý pán dorazí domu.

Egypt

4. ledna 2015 v 17:26 | anavi |  Od každého něco
http://www.novinky.cz/zahranicni/357792-cesti-egyptologove-objevili-hrobku-nezname-kralovny.htmlZajímavé,taky by mně taková práce bavila,hledat,pátrat,zkoumat.