Diář

31. ledna 2015 v 13:50 | anavi |  Od každého něco
Dostala jsem diář.Krásný,červený tvářící se jako kůže,kvalitní papír vonící jako nová knížka Smějící se,přehledně uspořádaný.Na každý den stránka rozdělená po hodinách,místo na telefoní čísla,adresy,maily.Plánovací kalendář,státní svátky,mapa,poštovní směrovací čísla,letecké vzdálenosti,časová pásma,tel.čísla na policii záchranku a hasiče snad do celého světa.Prostě vše na co si vzpomenete.
Co mně fakt zaujalo byl kalendář se jmény.Jména-svátky jsou v každém kalendáři,ale tady šli opravdu do hloubky a sestavili klenot,který obsahuje nejen jména jak je známe,ale i ta ,která nejsou běžná,nepoužívají se a přesto jsou v ČR povolena.
Takže své děti můžete pojmenovat opravdu originálně.Jsou tam jména inspirovaná biblí např:ABEL,IZAIÁŠ,IZÁK,LAZAR,NOE, dále proběhneme Velkomoravskou říší a na razíme na :BIVOJE,CHRUDOŠE,LEŠKA,MNATU,SÁMA. Můžete zabloudit i do Starého Řecka a Říma za jejich učenci a bohy:AFRODITA,PERIKLES,PLATON,SOKRAT,ARISTOTELES. Kdo chce zůstat ve střední Evropě může použít:BRUNHILDA,GERTRUDA,GUDRUN,INGEBORG,nebo se nechat inspirovat jmény znějícími jako jména pronců a princezen z pohádky:EUFÉMIE,EUFROZÍNA,HYACINT,VILIBALD,XAVER.
Pak je tam skupinka nezařaditelných jmen jako např:AGATON,DĚPOLD,FORTUNÁT JASOŃ a pozor můj největší favorit:HYPOLIT!!!! Jméno znějící jako něco co se prodává ve stavebninách Usmívající se.
Pravda,většuna rodičů pojmenuje své děti klasicky a bere ohled na to aby se jméno s příjmením moc netloukly.Ale jsou i vyjímky,znala jsem například Mercedes Novákovou,Hugo Zvonečka,Květoslava Krásu a Řehoře Záhoře.
Naštěstí je většina rodičů soudných a svým dětem se výběrem jména nemstí.

Znáte taky někoho s neobvyklým jménem? Napište.Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hjůbí Hjůbí | Web | 31. ledna 2015 v 19:34 | Reagovat

Přesně! Taky vždycky zkoumám ta jména :D navíc mám teď synovce, takže jsme se se ségrou hrabaly v těch jménech tak sto let :D ale jinak mě nenapadá žádné nezvyklé jméno :-)

2 Sárča Sárča | Web | 1. února 2015 v 11:48 | Reagovat

Hledání jmen, obzvláště těch nezvyklých mám také v oblibě:D
Vím, že nedávno jsem si všimla nějakého zvláštního jména a nyní, ve snaze ho opět najít, jsem se vydala pro svůj diářek, ale už se mi nepoštěstilo..:)
Každopádně jsem si všimla jmen Dezider, Emerich, Gizela..a spousty dalších:)
Na každém jméně něco je a má nějaký význam, ale myslím, že lidé s takovýmito jmény to v životě nebudou mít úplně jednoduché..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama