Homo

27. ledna 2015 v 19:48 | anavi |  Od každého něco
Homo- člověk,homo sapiens-člověk moudrý.
No nevím ,o tom by se dalo dlouze diskutivat.Spíše by nám slušelo Homo foeda-člověk odporný.
Jsme asi to nejhorší co mohlo tuhle planetu potkat.Vždyt který jiný tvor zabíjí pro zábavu,ve jménu boha,víry,krále či z pouhé krutosti.Žádný!Iten největší draveca predátor ze zvířecí říšezabíjí z hladu v zájmu přežití. Ano,příroda umí být i krutá,ale ne záměrně.
A je to s námi čím dál tím horší,stačípustit televizi,otevřít novinynebo zapnout net.Mrtví se na vás valí ze všech stran.Tu se válčí o území,tu kvůli náboženství a jinde umírají lidé rukou fanatiků.Popřípadě se mezi sebou zabíjejí obyčejní lidé pro peníze,ze vzteku,žárlivosti,vypočítavosti.Taky vás může zajet sfetovanej šílenec nebo přepadne a zbije cigorka pro 1 cigaretu.
Pravda,ne všichni jsou takoví.Většina normálních lidí si žije své životy a stará se o sebe a své blízké.Prožívají své každodenní radosti a starosti a nějaké spory mocných je celkem nezajímají ,ovšem jen do té doby než to začne zasahovat do jejich životů.A v tu chvíli je všechno špatně.Opět to odnesou neviní a generálové,prezidenti a ostatní mocní sedí na svých teplých a chráněných místečkách,rozhodují o životech tisíců či milionů lidí a jsou nepostižitelní.
Představte si ,kdyby lidstvo všechnu energii a peníze co kdy vložilo do zbrojení a nesmyslných válek dalo do výzkumu pro prospěch všech.Lékařství,kosmický výzkum,výzkum energiia vůbec veškeré vědy,jak jsme mohli být daleko.Tahle planeta měla a snad ještě má potenciál uživit ty miliardy lidí co na ní žijí.Jen to chtělo místo válčení věnovat se tomu aby se na všech světadílech dalo v pohodě a v klidu žít,aby nebyly takové propastné rozdíly mezi vyspělými a rozvojovými zeměmi.Opatrovat jako oko v hlavě to dobré co nám příroda dala a pokusit se zúrodnit suché pouště,využívat nerostné bohatství s rozumem a ne to brát jako další záminku k bojům.
Já ví,můžete namítnout,že nebýt válek,moru a různých epidemií,tak se na zemi dávno nevejdeme,ale na druhou stranu peníze věnované vědě by nám zajistily obyvatelnou celou planetu plus přilehlý vesmír.Při dostatečné technické úrovni minimálně Měsíc a třeba Mars.To by nám i při dobrém zdraví a dlouhověkosti populace na pár tisíc let stačilo.
Vím,jsem fantasta a je to všechno jen utopie,ale bylo by to krásný.
Jenže ono se to nestane,za pár desítek,maximálně stovek let se stačíme zničit sami a Země si oddechne.
Atomovek máme dost na zničení nejen Země,ale i blízkého okolí,popřípadě nás vyhubí nějaká nemoc,nebo nás zničí zeměkoule sama:sopky,potopy a podobně,v záloze toho má příroda dost.
Taky nás může smést nějaký ten asteroid,kterých se ve vesmíru toulá dost a dost.Tato možnost není až tak nereálná.Právě v těchto dnech nás jeden takový "kamínek" minul.Proletěl ve vzdálenosti 1,2 milionů kilometrů,to je zhruba 3x vzdálenost k Měsíci.Na kosmické poměry to je vlastně o fous.Jeho velikost (asi 500 metrů v průměru) by stačila na to aby nás řádně pocucahala a případní přeživší by se mohli vrátit na stromy.
Takže si užívejme každého dne se svými blízkými a nehledejme zbytečné spory.Prostě budme rádi za každý klidný den.

Jiní to štěstí nemají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hjůbí Hjůbí | Web | 31. ledna 2015 v 19:30 | Reagovat

Taky si často kladu otázku, proč jsou ještě v 21. století války. Možná to nechápeme proto, že jsme holky :) kluci to asi berou jako samozřejmost... :( peníze na výzkum by se určitě hodily, stejně jako by se mohlo zainvestovat do kultury... škoda, že proti tomu nic nezmůžem :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama