Únor 2015

Jsem divná?

14. února 2015 v 22:26 | anavi |  Od každého něco
Ano,asi jsem divná. Poslední dobou,vlastně už dávno,nejsem v práci v té mladší polovině.Pomalu ,ale jistě se přesouvám do kategorie Inventář.Má to své výhody i nevýhody.Výhody:většinou víte která bije a nemusíte si stále zjištovat informace,někoho se ptát a podobně. Nevýhody: všichni předpokládají ,že všechno víte a se vším si poradíte(což je naštěstí většinou pravda) Další skutečností Inventáře je,že kolegyně jsou čím dál tím mladší. Ne že by mně to vadilo.Naopak člověk mezi mladýma nezakrní a neřeší celý den choroby jako mezi starším osazenstvem. Naopak z gustem si vyslechnu kdo kde byl,kde se dobře paří,co dávají v kině.To jsou věci ,které mně už míjejí. A ted k tomu,proč jsem divná.Prý jsem neviděla Upíří deníky,nečetla 50 odstínů šedi a neslavím Valentýna,nechodí k nám Santa a svíčku za ty co odešli zapaluji na dušičky a ne na Halloween.Mezi staršími jsem divná,že nekoukám na Ulici,Ordinaci a bůhví na co ještě.To ,že nekoukám na to na co většina národa mně dělá divnou a méněcenou k rozhovoru o tom jak se bude ten báječný seriál vyvíjet dál.
Já taky ostatním nevnucuji Petřín a Máchu ,ježíška a dušičky ,ani to na co koukám já (Svatyně,Červený trpaslík,Hvězdná brána a podobně) tak mi dejte pokoj s ordinací ulicí a spol.
Děkuji pěkně
Váš Inventář.

Jezdíme MHD,sockou,mastnou tyčí.

4. února 2015 v 15:51 | anavi |  Od každého něco
Jako většina pracujících lidí se do práce a vůbec po Praze pohybuji MHD.Tato činnost rozhodně neparří mezi mé koníčky.Jezdím jen když musím a zásadně nedobíhám.Za chvíli jede další a já jsem od přírody velmi líný člověk.
Donutit k běhu by mně mohla jedině poslední raketa startující ze Země s posledními lidmi na palubě.
Ale vratmě se k cestování hromadnou dopravou.Za svůj název vděčí ne tomu,že se jezdí pohromadě,ale NA HROMADĚ. Není lepšího zážitku než v 6 ráno se nacpat do narvaného dopravního prostředku,nasát vůni opocených spolucestujících,nadechnout se odéru bezdomovce jezdícího celou noc z konečné na konečnou a popíjejícího krabičák.


A pak se pár stanic mačkat v houfu ospalých a otrávených lidí.
Popřípadě odolat útoku nenechavých rukou našich opálených spoluobčanů.Rádi kontrolují vaše kapsy a tašky,jestli máte všechno a nic jste nezapomněli doma.Hlavně peněženku a telefon a rádi vám od toho pomůžou aby jste se s tím nemuseli tahat.Tak jsou hodní a ohleduplní.


V narvané tramvaji vysíc na tyči si vždy vzpomenu na Šimka a Grosmana na větu z jejich povídky "střídat! jsme taky unavení a stojící se vrhli na sedící"

Máte-li štěstí a jedete poloprázdným dopravním prostředkem a dokonce si i sednete dá se čas trávit různě.
Někdo spí,jiný upřeně zírá z okna,další si čte,poslouchá hudbu s narvanými sliuchátky do mozku a pohupující se v rytmu DUC-DUC vypadá jak když má záchvat padoucnice.
Já si krátím čas prohlížením spolucestujících a snažím se odhadnout kdo to je a kam asi jede.
Naproti sedící ukrajinec s upracovanýma rukama ze stavby vyspávající 2 litry vodky jede na další 12 hodinovou šichtu po které se na ubytovně opět opije a tak pořád dokola.Důchodkyně s velkou taškou a náručí plnou letáků vyráží na svou každodenní pout za slevami.Mamina se dvěma uřvanýma dětma se těší až je ve školce na půl dne odloží a půjde do práce.Důležitě vyhlížející pán organizuje chod firmy po telefonu a vypadá ,že se tu ocitl omylem.Asi rozbité auto.Partička školáků,která se chová jako by jim to tu všechno patřilo a vzadu v koutě 2 slečny(vlastně spíše ječny) jedoucí z flámu zuřivě mrkají na vše co vypadá jako chlap.
prostě pestrá směska lidí,budících někdy sympatie,jindy odpor a vztek.

O co jsou ochuzeni ti,co jezdí do práce autem!!!!!!! Smějící se Smějící se Smějící se

Už aby bylo jaro

1. února 2015 v 20:29 | anavi |  Zahrádka jako dlaň
Toto je první a na nějakou dobu poslední článek do této rubriky.
Protože žiji v Praze,kde je přírody poskrovnu,založily jsme si se sousedkou pod okny mini zahrádku.
Lonské jaro jsme začaly a vlastně pěstovaly kytky metodou pokus-omyl.Docela se nám dařilo,tak se už letos těšíme na jaro až budeme pokračovat.Budu sem dávat fotky jak se nám daří a jak to v naší péči kytičkám prospívá.
Tady je několik fotek z pokusné zahrádky.