Březen 2015

Zeměplocha pláče.

13. března 2015 v 19:21 | anavi |  Od každého něco
Svět Zeměplochy se otřásl v základech.Město Ankh-Morpork se halí do černého hávu.Voda v Ankhu teče pomaleji.
Sir Elánius-vrchní velitel Městské hlídky sestavuje čestnou stráž.Hlásí se mu všichni,hlavně Karotka,Nóblhóch,Angua i Navážka.
Lord Vetinari nacvičuje smuteční řeč.Stařenka Ogová a Bábi Zlopočasná připravují občerstvení a na Univerzitě hledají kouzlo,které by pomohlo běh osudu zvrátit.Marně! Cech vrahů nevraždí a Cech zlodějů neloupí a Kolík Ať se picnu připravuje párky.
Dokonce i Mrakoplaš a jeho Zavazadlo se zastavili.Trolové zkameněli a vousaté trpaslice pláčou.
Proč? Proč to všechno? Zemřel jejich otec sir Terry Pratchett. Protože Smrť odvedl svou práci. Zemřel člověk s ohromnou fantazií,člověk který stvořil Zeměplochu. Úžasnou zemi zabydlenou lidmi,troly,trpaslíky a draky. Zemi smyšlenou,fantastickou a při tom tolik se podobající naší planetě.
Člověk jenž rozdával radost milionům svých fanoušků po celém světě.

Kdo jednou propadl jeho kouzlu,zůstal věrný.Jeho knížky miluju a pokaždé pobaví a rozsmějí.Je to ten druh knížek,které čtete po 2. po3. po 10. a stále vás baví. Jsou ohmatané a ošuntělé,ale v knihovně mají čestné místo.Zeměplocha osiřela,nicméně dál pluje vesmírem na zádech 4 slonů,kteří se vezou na zádech Vesmírné želvy A Tuin.
Takže Terry Budiž ti Zeměplocha lehká.Plačící Plačící Plačící Plačící Plačící Plačící

Vrním blahem.

7. března 2015 v 14:21 | anavi |  Od každého něco
Ano,vrním blahem a předu jako kočka.Kdybych to uměla tak bych i zpívala,ale to já nesmím,mám to zakázaný.Od paní učitelky v první třídě a důsledně to dodržuji.Proč trápit své bližní že?
Protože je dnes venku opravdu,ale opravdu krásně,modrá obloha jak Šmoula,sluníčko svítí jak o život a ptáci řvou,div se nestrhaj,vyrazila jsem se Sárou na delší procházku a hledaly jsme jaro.A našli,je všude.Vzáhoncích u domů,na stráni kam chodíme venčit ba i jen tak na ulici. Nu posudte sami.Prostě paráda,funguju na sluníčko tak si tenhle víkend budu akumulovat na horší časy Smějící se

Ještě chvilku.

1. března 2015 v 16:39 | anavi |  Zahrádka jako dlaň
Ano,ještě chvilku a bude tu dlouho očekávané a vyhlížené jaro.
Aby jsme ho se sousedkou nepropásly,vyrazily jsme dnes na nákup do OBI.
Koupily jsme plůtek ,pár semínek a zelené keříčky,které máme v plánu nechat rozrůst kolem plotu.
Plot je osazen,semínka zasazená a už začínají rašit kytičky zasazené na podzim.
Ted už zase jen čekat,,ale já se dočkám.........
pro rýpaly a puntičkáře malá poznámka:ano zahrádka vlastně není zahrádka,je to 3x2 metry mezi domy,ale mám ji přímo pod okny tak se můžu kochat kytkama kdy se mi zachce a každý kousek zeleně v šedi města je fajn.Smějící seSmějící seSmějící se