Srpen 2015

Nezaprší a nezaprší.

7. srpna 2015 v 19:48 | anavi |  Zahrádka jako dlaň
Jak jste si jistě mnozí všimli,už nějakou dobu tady máme nastěhovanou Saharu a déšt se nám tvrdošijně vyhýbá.
Chudinka moje maličká zahrádka pláče žízní i když ji zalévám co to jen jde.Naliju několik konví vody a udělá to vššššššš a nic,vypadá to jako bych tam nic nenalila.
Tak jsem se dnes vybičovala a vyplela tu svou velikou zahradu,vyhodila to,co i přes veškerou snahu uschlo a pořídila pár nových kousků. Snad vydrží.

Ta poslední kytička netuším jak se jmenuje,ale moc se mi líbí.

Parníkem do Zoo.

7. srpna 2015 v 19:39 | anavi |  Pražské courání
V týdnu se nám podařilo,že ve všední den nemusel nikdo z nás do práce,všichni jsme měli volno,tak jsme přemýšleli co s volným časem. Nakonec vyhrál Ječmenův nápad jet po dlouhé době parníkem do Zoo. Ječmínek a Pitipačka se nadšeně přidali tak jsme dopoledne vyrazili.
Bála jsem se ,že bude parník narvaný,ale kombinace všedního dne a vedra nám nahrála do karet a obsazenost byla tak akorát.
Nalodili jsme se u Mánesu a vydali se Troje vstříc.
Cestou se nám nabízely pohledy na Prahu,které nejsou pro suchozemce běžné. Čekání ve zdymadle,pohled na Karlův most z hladiny,jez,nový Trojský most (mimochodem viděla jsem ho poprvé) břehy Vltavy které ani nevypadají,že jsou ve městě a další zajímavé pohledy.


Po hodině a kousek jsme dorazili do Troje.K Zoologické zahradě je to ještě asi 15 minut pěšky ,tak jsme se rádi prošli a zakotvili v restauraci na oběd.

Pak jsme se už vydali za zvířátky Smějící se. Zahradu jsme prošli úplně celou a ještě dnes mně z toho bolí nohy Mrkající.

Začali jsme u lachtanů a tučnáků,přes pavilon šelem a goril do Sloního údolí,které je plné nejen slonů,ale i soch různých indických božstev.Nevynechali jsme ani mé oblíbené surikaty a došli až nahoru k horní stanici lanovky odkud je nádherný výhled na Prahu.Potom jsme se už vydali volným krokem unavených poutníků směr MHD a domů.
Byl to báječně strávený den i přes neskutečné vedro,věčnou žízen a nohy ošoupané až ke kolenům.