Září 2015

Kampa a okolí

24. září 2015 v 13:12 | anavi |  Pražské courání
Rozhodla jsem se využít posledních pár hezkých dnů a vyrazila courat o Kampě a blízkém okolí.
Dovezla jsem se tramvají na Malostranskou a vydala se pěšo přes Karlův most a dolů k Vltavě na Kampu.

Jakožto rodilá smíchovačka jsem kdysi měla Kampu procouranou skrz na skrz a chodila jsem tam randit.
Pak jsem tam byla jen párkrát a ted asi po 10 letech.Nestačila jsem se divit,kde je ten útulný park,pár milých hospůdek a Lenonova zed? Park je tam stále,z útulných hospůdek jsou ždímárny peněz a zed už taky nevypadá tak jako dřív.
Jediné co je stále stejné je kolo Čertovky,stále se točí a klape bez ohledu na čas a davy cizinců.
Nakonec jsem si sedla na náplavku u zdymadla vyfotila si tučnáky a protože tam nedolehl ruch města a hlahol turistů poslouchala jsem šplouchání vody a kvákání kačen,které se o něco dohadovaly.
Nakonec jsem se vrátila na tramvaj a při čekání na ní obdivovala zapadající slunce odrážející se ve Vltavě.

Botanická zahrada

9. září 2015 v 21:15 | anavi |  Pražské courání
Vypravila jsem se fotit do Botanické zahrady Na Slupi.

Když jsem vycházela z domu,bylo docela hezky,ba i sluníčko svítilo.Jak jsem se tramvají přibližovala k zahradě,začlo se zatahovat a když jsem prošla bránou spadly první kapky a spustil se déšt. Neodradilo mně to,schovala jsem se pod palmu a počkala než to přejde.Naštěstí to byla jen krátká přehánka a během 15 minut bylo po dešti.

Volným krokem jsem procourala celou zahradu,vyfotila si co se mi líbilo,chvíli poseděla na lavičce pod stromem a vychutnávala liduprázdno,protože déšt skoro všechny návštěvníky vyhnal.

VYŠEHRAD

5. září 2015 v 18:04 | anavi |  Pražské courání
Dnes dopoledne bylo opravdu hezky,ani teplo ,ani zima,sluníčko svítilo,tak jsem se vypravila na Vyšehrad na procházku a pořídit pár fotek.

Vzala jsem to kolem hotelu a šapitoNa Vyšehrad jsem vstoupila Táborskou branou postavenou (jak jsem se dočetla) v roce 1665. Prošla kolem rotundy sv.Martina a vydala se na hradby.Zhradeb je překrásný výhled,který jsem už viděla snad stokrát,ale nikdy neomrzí.
Vyfotila jsem i vilu na smíchovské straně Vltavy. Stojí na kopci zvaném Pavák a do dnes netuším co v ní je.Jestli v ní normálně bydlí lidé,nebo patří nějaké instituci.


Došla jsem k Chrámu sv.Petra a Pavla nakoukla na vyšehradský hřbitov a dala si kafepauzu a otočila to k domovu.

Cestou jsem ještě udělala pár fotek a pádila k domovu,protože hlad se hlásil a těšila jsem se na oběd.