10.5.2016

10. května 2016 v 19:32 | anavi |  Okolo Třeboně.......
Dnes jsem se chystala na plavbu kolem Světa,ale byla jsem zklamaná.Když jsem dorazila k přístavišti loď nikde a ani žádní lidé.Tak jsem znovu prostudovala plavební řád a zjistila ,že neumím číst.Lodě jezdí jen o víkendu a ve všední den až od června. Nu tedy dobrá ,tak co teď?
Chvíli jsem se potulovala po hrázi až jsem z toho dostala hlad i zamířila jsem si to k bistru U kapra.
Nehledíc na kapří název jsem si dala kuřecí řízek s bramborem a když mi ho přinesli vypadalo to ,že chtějí nakrmit nejen mně,ale i náhodné kolemjdoucí jak byl veliký. Ale statečně jsem ho snědla,abych náhodou nezhubla,dala si klasického hospodského turka a jala se přemýšlet co dál.Posilněna vydatnou krmí jsem se nakonec rozhodla,že se vydám na Stezku okolím Třeboně.
Celá trasa byla dlouhá asi 6 kilometrů což je na líného pražáka co se vozí i jednu stanici tramvají docela dlouhé Smějící se.
Ještě že je třeboňsko docela placatý kraj,výborně se mi šlo po vyježděné cestě,která pozvolna přešla do vyšlapané pěšinky.Hned na začátku mi šťastnou cestu popřál krásný dřevěný čáp a pak jsem celé 2 hodiny kráčela mezi poli,lesem a po kraji malého rybníčku,který se najednou vynořil tak nějak od nikud.
Procházka to byla úžasná už jen z toho dúvodu,že jsem cestou nepotkala ani živáčka.Žádní rozeřvaní turisté,uječené děti a štěkající psiska.Jen ticho a klid rušené zpěvem spousty ptáků,kteří se překřikovali kdo bude víc slyšet a občasného zurčení malého potůčku co se táhnul krajinou jak stříbrná nitka.
Po dvou hodinách a něco jsem už byla docela ušlá a s radostí jsem přivítala,že už mám na dohled Třeboň a za další slabou půlhodinu jsem byla doma.


Teď sedím na pokoji a přemýšlím kam se vydám zítra.Možností jsem si vybrala asi 5 tak uvidím ráno kam vyrazím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama